facebook: Dotaz KK: Dobrý den, nevíte prosím, co to je? Sedím tady na bobku a nevím, jestli to mám utrhnout. Děkuji.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
cz
306 - rostlina k určení
306 - rostlina k určení
YOS: Sedíte na bobku v přírodě? Na první pohled topinambury, ale jdu se podívat na listy. Myslím si, že topinambury nemají tak zubaté listy.
Editoval YOS (20.05. 2015 13:49:25)

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: YOS, s určováním druhu sazaníku je to fakt složité, podle barvy květu bych si netroufla, protože i když píšou, že sazaník plodný má tmavší květy, mám na fotkách i světlejší než je sazaník květnatý. Jak v botanické zahradě Na Slupi, tak v botanické zahradě v Linci jsou oba druhy zasazené vedle sebe a tak jsem si je prohlížela a srovnávala. Jediné vodítko pro mě je, že plodný má habitus řidší, větve do výšky, květnatý je takový víc "učesaný".
Editoval Marie Fárová (20.05. 2015 13:13:02)
YOS: Mě napadl peťour srstnatý - Galinsoga quadriradiata a podle listů souhlasí. Pani Fárová, pomohla jste mi tím, že jste napsala, že má nenápadné kvítka. Spolu jsme to daly dohromady. Já znala jen peťour maloúborný, který není chlupatý a je to semenný plevel na zahrádkách. Ten srstnatý je méně častý.

YOS: Paní Fárová, zapomínám na poznávací znamení barva květů u sazaníků. Taky jsem našla jiný popis barvy květů na holandském webu. Opačný, jak jsem si myslela já. Na fotografiích je většinou jen kousek keře s květy a tak se to poznat nedá, o který druh jde. Jsem 'vrtalka' a ráda bych našla jiné rozlišení. Například v listech, stavba květů.....
Editoval YOS (20.05. 2015 14:17:08)

luckydasty: Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu, mám doma 2 rostliny aloe, ale nevím o jaký jde druh a jak jsou staré,  mohli by jste mi prosím poradit. Zasílám jejich foto, označil jsem je Rostlina A, Rostlina B.

Předem Vám mnohokrát děkuji za radu.
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina A (Aloe)
Rostlina A (Aloe)
cz
Rostlina B (Aloe)
Rostlina B (Aloe)
cz
Rostlina B (Aloe)
Rostlina B (Aloe)
cz
Rostlina B (Aloe)
Rostlina B (Aloe)
YOS: Podle mne obě rostlinky jsou stejné a jsou to kultivary Aloe pravé - Aloe Vera. Jak jsou staré, si netroufnu říct. Ta co má na začátku listové růžice malý 'kmínek' by měla být starší. Viděla jsem v obchodě stejně velké, takže asi moc staré nebudou, ale to opravdu nevím. Je to pro Vás důležité? Pěkně zalívejte, protože Aloe není kaktus ale lílie. Jen v zimě vodou můžete šetřit. Pokud bude mít rostlina listy plné léčivého gelu, tak je dobře zalívaná.

luckydasty: Chci si z Aloe udělat léčivou tinkturu, četl jsem, že Aloe má léčivé účinky až od 3 roku stáří, proto ten dotaz na věk.

TINKTURA NA KARPÁLNÍ TUNEL

acylpyrin - 20 tablet
cca 10 dkg aloe vera ( 5 dní před použitím nezalévat)
0,5 L francovky Lesana

Do Lesany dáme acylpyriny, nakrájenou aloe a občas protřepeme. Po necelém týdnu scedit, ale může zůstat v Lesaně. Ruce mazat před spaním a klidně i ráno.
Editoval luckydasty (25.08. 2015 20:40:16)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
YOS: Máte recept, že před ořezáním listů se nemá nějakou dobu zalévat a pak se listy nakrájí nebo pomelou a uloží do červeného vína? Mám Aloe stromovitá a mám ji hodně vysokou přes 1 m  a chci jí hlavní stonek uříznou. Ze spodu má hoděn mladých, takže rostlinu nezničím. Zajímá mne Váš recept na tinkruru. Děkuji