Jan Kolman: Áron plamatý - Arum maculatum, čeleď aronovité - Araceae. Je to vytrvalá rostlina, vysoká 15 - 40 cm, se střelovitými listy s lesklými skvrnami. Roste ve vlhkých lesích, mezi křovinami, poblíž studánek a potoků. Květenství je palice se samičími květy na spodní části a samčími kvítky na horní části a nazelenalým toulcem, celé květenství nepříjemně páchne, čímž láká hmyz k opylení. Kvete v dubnu a květnu. Plody jsou červené bobule, nahloučené v palici. Celá rostlina je mírně jedovatá. Není příliš ozdobný, po odkvětu celá rostlina zatahuje a zůstává jen stvol s červenými bobulemi.

Barva květů: barva květů zelená
Doba kvetení: doba kvetení dubendoba kvetení květen
cz
Aron plamatý (Arum maculatum)
Aron plamatý (Arum maculatum)
cz
Árón plamatý (Arum maculatum)
cz
Ludmila Unzeitigová: Áron plamatý - Arum maculatum
Další názvy: áron skvrnitý
Čeleď: Araceae - áronovité
Tak to jsem ráda, že se tady ta  rostlina objevila. Nedávno jsem vedle cyklistické stezky našla něco zvláštního. Zářilo to oranžově do dálky. Samozřejmě jsem musela zastavit a vyfotografovat si tu oranžovou rostlinu.
cz
Áron plamatý (Arum maculatum)
cz
cz
Áron plamatý- listy (Arum maculatum)
Áron plamatý- listy (Arum maculatum)
Ing. Miloš Krump: Áron plamatý - Arum maculatum
Přirozené stanoviště druhu Arum maculatum jsou stinná a vlhká stanoviště v jižní a střední části Evropy. Má zelené, hnědě skvrnité listy a světle zelený, červenohnědě stínovaný toulec.
Arum maculatum - Áron plamatý

Arum maculatum - Áron plamatý

Patřím mezi členy Specializovaných základních organizací ČZS Gladiris, Martagon a Rosa klub ČR