Marie Fárová: Letos jsme naši Zootour absolvovali v Krefeldu a Kolíně nad Rýnem. V obou městech jsou botanické zahrady, tak jsem část času ubrala zvířatům a utekla k rostlinám. V Krefeldu jsem si myslela, že mám dost času, ale před 18. hodinou se ozval kravský zvonec a úderem zvonů v 18. hodin se zahrada zamykala. V Kolíně jsem na botanickou zahradu, která je hned naproti zoo, vyčlenila 4 hodiny a to bylo zoufale málo. Do obrovských skleníků jsem se vůbec nedostala. Moc jsem litovala, že jsem musela být 2 hodiny před odletem letadla na letišti. sad Fotky jsem zatím roztřídila do alb, ale je jich přes 3000, takže to bude nějaký čas trvat. smile
YOS: Maruško, byla jste 100 km od mého bydliště. Přes 3000 fotek? Já když jsem udělala 300 fotek v botanické zahradě, tak jsem si myslela, kolik jich nemám. To máte sebou tolik karet, nebo máte tak kvalitní kartu, na kterou se vejde tolik fotografií?

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: YOS, mám dvě karty 8 GB, tak s tím problém není, horší je to s pěti bateriemi, ty musím nabíjet přes noc.sad Množství fotek hodně zredukuju, je to i od zvířat a tam je odpad do koše obrovský, navíc já neumím fotit v ostrém slunci a toho jsem si užila dost, takže i spoustu světlých fotek kytek a stromů vyhodím.
Skokanko, rychlé nohy jsou zatím to, na co se mohu spolehnout. smile
Ludmila Unzeitigová: Paní Fárová v ostrém slunci neumí fotit snad nikdo. Ani profesionální fotografové nefotografují přírodu v létě hodně  okolo poledne. Fotí se buď ráno nebo večer nebo ve studiu, což někdy zase tak moc nejde, obzvlášť v botanických zahradách. Tam se prostě fotí podle otevírací doby.
Jedině si na přímém slunci rostlinu zastínit, ale i tak se chromatickým vadám zase tak moc nevyhneme. Nejlépe se fotí na jaře a na podzim. Jenomže v létě je těch roslin v plné své kráse nejvíce.
A na těch pět baterií, aby člověk měl pět nabíječek nebo si nastavil budíka, aby v té jedné vyměňoval za další.
No vidím, že až  si někdy  budu vybírat lepší digitální fotoaparát, budu se muset kromě jiného zaměřit na výdrž baterie.
A myslím si, že se teď hodně dlouho budeme mít na co dívat. Pokocháme se botanickými zahradami, když už se tam někteří nedostaneme. smilesmilesmile
Editoval felis (21.08. 2012 15:02:32)
Marvella: Dobrý den, tak už se těším paní Marie na Vše úžasné fotky. Mám také problém s výdrží baterií. A čím "lepší" foťák, tím je to někdy horší.Při prvním focení jsem byla naprosto zaskočená, když mi v Keukenhofu přestal fotoaparát fungovat již před polednem .Marcela
YOS: Tak už je mi to jasné paní Marie . Já mám kartu na 1GB a udělám maximálně 300 fotek. Aby mi baterie déle vydržela nastavila jsem si úsporný režim, že se mi za 10s foťák sám vypne. Někdy to nestihnu a musím ho polechtat na přibližovací páčce a on se zase zapne.

Všechno jde tak, jak má jít.