bala: Kdy je nejlepší doba na přesazení rakytníku nevím,ale já jsem přesazovala rakytník loni na podzim, v listopadu. Sázela jsem dva, vypadá to,že se ujmuly oba.
Editoval bala (20.03. 2010 23:38:33)
Robert: Dobrý den,chtěl bych věnovat sazeničky rakytníku jako dárek,ale nikde nemohu zjistit ,jak je to s pěstováním ve vyšších nadmořských polohách. Když jsem se ptal u prodejce v kamenném krámě,tak mě od toho zrazoval. Děkuji.
janko39: Rakytník roste bezproblémově v každé půdě a je naprosto mrazuvzdorný, i ve větších nadmořských výškách.
Aby přinášel plody, je nutné, aby v porostu byla zastoupena obě pohlaví - na 5 - 6 samičích rostlin jedna samčí - pro jeden samičí keř nebo stromek stačí samčí rostlinu do korunky naroubovat.
  Je možno jej rozmnožovat i dřevitými řízky, nařezanými z vrcholků jednoletých výhonů, které v únoru a v začátku března zakoření i ve vodě. Nádoby s vodou by ale měly být neprůhledné, nebo aspoň zatemněné  pro lepší tvorbu kořínků a snížení výskytu řas.
Další informace v článcích o rostlinách
Rakytník - zpracování plodů Rakytník - zpracování plodů
Plody rakytníku řešetlákového rychle zpracujte Na zahradě musíte mít nejméně dva keře rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides), protože je to rostlina dvoudomá. Jedna samčí rostlina stačí asi na 6–10 samičích. V České republice se pěstují odrůdy …
Rakytník řešetlákový - rostlina budoucnosti Rakytník řešetlákový - rostlina budoucnosti
Monotematická publikace, ve které se autoři věnují unikátní a neprávem přehlížené rostlině. Vždyť plody rakytníku mají například 10x větší obsah vitaminu C než pomeranč a mnoho dalších léčivých látek. Rakytník má biostimulační účinky, výrazně …
Garten.cz | 31.03. 2009
Hippophae rhamnoides 'Krasavice' - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides 'Krasavice' - rakytník řešetlákový
Rakytník keřovitého růstu, samice, roste rozložitě do 1,5 - 2m výšky, Větévky jsou středně otrněné. Plody jsou červené a mají střední velikost, váhy asi 0, 5 g. Chutnají sladkokysele …
Hippophae rhamnoides 'Leikora' - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides 'Leikora' - rakytník řešetlákový
Tvoří střední až vyšší keřovou korunu silného a pevného růstu. Keř je středně otrněný. Plody jsou sytě oranžové oválného tvaru u stopky širší, se silnou slupkou, dosahují váhy 0,65g. Chuť je spíše kyselejší. Zraje v druhé polovině září až začátku …
Hippophae rhamnoides 'Hikul' - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides 'Hikul' - rakytník řešetlákový
Hikul je krásná a neobvyklá odrůda rakytníku s velmi kompaktním růstem. Dá se nazvat zakrslým, neboť v dospělosti jeho výška nepřesáhne 2m výšky ani šířky. Nese úzce kopinaté, středně zelené listy se stříbřitým povlakem. Větvičky jsou oranžově hnědé …
Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový
Tento opadavý trnitý vzdušný a řídký keř nese jednoduché, úzké, šedozeleně chlupaté a stříbřitě lesklé listy. Dorůstá výšky okolo 3 - 4 metrů a vytváří plazivé kořenové výmladky; květy jsou dvoudomé, nenápadné zelenavé, ale je velmi ceněn pro své …
HomeDeco SMP a.s. | 20.09. 2007
Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový
Keř: 2-3m vysoký, se slabě otrněným obrostem. Samičí rostlina kvete drobnými žlutavými květy v úžlabí listů. Květy opylovače jsou hnědé. Původ: Odrůdy využívané v ovocnářství pocházejí ze Sibiře.U nás zastoupený odrůdou „Hergo“, „Frugana“ a …
Hippophae rhamnoides 'Leikora' - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový
Rakytník je keř nebo menší strom vyskytující se hlavně v Číně, Mongolsku, Nepálu, Indii a na Sibiři, nyní rozšířený po celé Evropě. Je trnitý, obvykle 2metry vysoký, má zeleno-stříbrné listy a oranžové bobule …
Jaroslav Svoboda | 17.07. 2008