janko39: Osvědčilo se mi uzavřít rostlinu do neprodyšného igelitového pytle a "pšouknout" jim tam např. ACTELLIC ve spreji- pozor - ne přímo na rostliny ! Ponechat aspoň 2 hodiny,po 7-10 dnech opakovat,protože na listech bývají vývojová stadia molic,z nichž se populace obnovuje.Je třeba to opakovat aspoň 3x,ale uznávám,že při větším množství napadených rostlin to může být problém-je to zdlouhavé.Myslím,že bývá doporučován také MOSPILAN(nebo Mespilan)-je třeba najít tu správnou nabídku ochr.prostředků - např.
rutinka: Střídám Mospilan s ještě asi třemi prostředky, ale fakt mi dost často ty fuchsie zabijou.Už jsem omezila kvůli tomu jejich pěstování, také Pepino většinou naprosto umoří. S tím igelitovým pytlíkem to dělávál tchán u pokojových kytek, úplně jsem na to zapoměla. Těch pár fuchsií co jsem si nechala už obráží a já je chodím okukovat. Zatím jsou čisté, ale už jsem v očekávání invaze. Nemám tu celkem žádné jiné škůdce jako mšice a svilušky, ale molice se tu drží úporně. Letos jsem jich i venku měla spoustu na jahodách. Asi tu je pro ně vhodné klima :-) .
Bydlím na kolínsku, ale na takovém kopečku, kde je trochu chladněji i sněhu  tu ještě máme zbyteček, tak nevím, je tu prostě molic spousta i v létě a já pořád postřikuji a dost často prohrávám.
Miloslava Kadlecová: Na molice se prodávají žluté lepové karty a jsou dost velkým pomocníkem,měli by v podstatě vychytat samečky,aby se molice dál nemnožili. Taky stříkám mospilanem,ale letos jsem měla pocit,že moc nezabíral. Na nějakou dobu zabral postřik namočeným tabákem,ale musí se taky opakovat.
Další informace v článcích o rostlinách
Plectranthus forsteri Plectranthus forsteri - moud Forsterův (molice)
Vzhled: jako letnička pěstovaný polokeř s převisajícími výhony o délce až 2 m; květy nenápadné, bílé; listy srdčité, sytě zelené, zpravidla bíle olemované, trpce vonící …
Svojtka & Co. s.r.o. | 02.07. 2007