Elischa: Děkuji za informaci. Ale přece jen bych asi měla strach, investice do takové krásy nebude určitě malá. Za kolik se dá pořídit?
Svět palem: Nejlevnější na našem trhu jsou palmy rodu Trachycarpus fortunei. Lze je pořídit již od 2500,-kč. Mrazuvzdornost  těchto palem je poměrně vysoká, cca do -12°C přežijí bez známek poškození. Nad -12°C omrzají obvodové listy, které se stejně na jaře odstraňují, takže k žádným škodám nedochází. Potíž je v našem podnebí nikoli mráz, ale vlhko! Proto, i když to spoustě lidem zní divně, se palmy nemají na celou zimu do ničeho balit. Až když přijdou mrazy kolem -15°C se zakrytí řeší a to poměrně individuálně podle stanoviště a také dle celkové velikosti.
houba: Na Aukru se nabízejí semena těchto palem.Pokud nechcete investovat velké peníze,můžete si je vypěstovat.
jituška: Pane Josef,opravdu úžasná zahrada,až oči přecházejí,není to "ráj",Měla bych na Vás dotaz rodiče dali ven palmu a není zřejmé,zda nezmrzla.Přikládám foto,třeba mě poradíte,co s nima,zda se dají ještě nějak zachránit.Vy jako znalec s největší pravděpodobností poznáte i o jaký jde druh.
cz
Palma
Palma
Další informace v článcích o rostlinách
Odolné palmy do zahrady: Trachycarpus fortunei Odolné palmy do zahrady
Posezení pod palmami jako o dovolené – to je sen mnoha majitelů zahrad. Existuje několik druhů snášejících mráz, které s vhodnou ochranou zvládnou venku i naši zimu …