Elischa: Můžete mi doporučit vhodnou knížku, která detailně informuje o bylinkách, např. kdy je vysít, sklidit, jak uchovat, jak použít?
garten-a: Doporučit můžeme knížku Velká kniha o bylinkách, která u každé rostliny uvádí tyto informace: množení, popis vhodného stanoviště, ošetřování, sklizeň a použití.
4392-velka-kniha-o-bylinkach.jpg


Zajímavá je také Encyklopedie bylin a koření, která popisuje téměř 600 druhů a kultivarů rostlin. Vzhledem k tomuto množství, neobsahuje rady a doporučení pro pěstování.  Kniha neuvádí jen bylinky, ale i další rostliny (stromy, keře atd.), které mají pro člověka nějaký  užitek.
2731-encyklopedie-bylin-a-koreni.jpg
http://www.zahrada-cs.com/a/cz/2731-encyklopedie-bylin-a-koreni/

Garten.cz
eliska: Doporučila bych knihu Bylinář (s podtitulem Zdraví, krása a radost) od Lesley Bremnessové. Obsáhlá kniha zahrnuje i léčivé dřeviny, uvádí nejen pěstitelské rady a léčebné použití, ale i další využití pro ozdobu, v kosmetice, v kuchyni (i recepty) aj. Spousta fotografií, kresby rostlin, jejich částí, odrůd, výrobků a produktů z bylin. Viděla jsem tu knihu na půltech v různých vydáních, občas se objeví i nějakém výprodeji.
Nedoporučuji kupovat malé tenké brožury, mohou na první dojem nadchnout, ale čtenář brzy zjistí, že v nich mnohé nenajde.
4596-bylinar.jpg
http://www.zahrada-cs.com/a/cz/4596-bylinar/