tulipánek: Poradíte mrazuvzdornou listopadku vhodnou do záhonu?
Ráda bych vysadila chryzantémy dotrvalkového záhonu, kde by rostly celoročně. Existuje nějaký pěkně kvetoucí mrazuvzdorný druh? Také ohledně umístění, bych potřebovala vědět, kdy začínají rostliny rašit, kdy se objeví listy, jestli již na jaře nebo později? A jaké rostliny se hodí jako sousedé?
didi: Chryzanetémy jsou krásné podzimní rostliny a kombinovala bych je určitě s rostlinami kvetoucími v létě, protože nakvétají většinou až v druhé půlce  září ( někde možná i dříve) . Mohly by sousedit např. s jiřinami,  floxyřebříčky, denivkami a dalšími. Také by mohly  doplňovat keře kvetoucí na jaře, či během léta a pěkně by se myslím před nimi , či mezi nimi vyjímaly. Stejně tak by byly hezké v sousedství vyšších travin.
O něco dříve než chryzantémy  začínají kvést podzimní astry, které by je myslím mohly také skvěle doplnit. Posílám foto své podzimní astry, která přežila v pohodě už spoustu zim a velice dobře se rozrůstá. Na podzim ,, nebo na jaře ji seříznu,a   hned na jaře se objeví první lístky, postupně pak rostlina narůstá, aby v průběhu září rozkvetla a kvete dlouho do zámrazu.
Editoval didi (28.08. 2013 22:12:32)
cz
Podzimní astra
Podzimní astra
cz
Podzimní astra
Podzimní astra