Ing. Miloš Krump: Pistácie pravá - Pistacia vera

Další názvy: řečík pistáciový, pistácie vlašská, zelené mandle.

Pistácie pravá pochází z teplé oblasti kolem Středozemního moře a přilehlé části Asie, kde roste planě, Je to velice stará kulturní rostlina, o které se již v 1. století zmiňoval proslulý starořecký lékař Dioskorides. V současné době se pěstuje hlavně v Turecku, Íránu, na Sicílii, v Afghanistanu, Sýrii, Řecku, Tunisu a v jižní Francii.

Z botanického hlediska je pistacie pravá 5 až 7 m vysoký strom z čeledi Anacardiaceae, který tvoří značné množství výmladků, které v přirozených podmínkách nahrazují stále odumírající kmeny. Opadavé listy jsou střídavé, lichozpeřené a skládají se z 3 až 5 lístků, které jsou vejčitě kopinaté, špičaté, celokrajné a kožovité. Květy jsou drobné se žlutozelenými kališními lístky, jež jsou sdružené do latovitých nebo hroznovitých květenství. Kvetenství samičích stromů jsou delší a řidší, zatímco květenství u samčích stromů jsou široká a hustá.

Plod pistácie je elipsoidní, k vrcholu zašpičatělá peckovice. Dužnaté oplodí při dozrávání vysychá a získává žlutou až načervenalou barvu. Skořápka plodu je tvrdá, hladká a poměrně tenká.

Nároky na pěstování:
Ze všech ovocných rostlin je pistácie nejodolnější vůči suchu. Nejlépe roste na slunných, suchých kamenitých stráních. Na půdy není náročná, nesnáší však půdy kyselé a zamokřené. Rozmnožuje se semeny, odkopky nebo vegetativně štěpováním.

Semena pistácie obsahují 19-23 % bílkovin, 43-62 % tuků, 15-18 % sacharidů a asi 8 % vody.

Semena se pojídají solená, pražená nebo sušená. Semena řečíku jsou nejčastěji používána při výrobě pistáciové zmrzliny nebo slouží k ochucení některých druhů pečiva. Ze semen pistácie se také získává kvalitní stolní olej, který však snadno žlukne.

Z pistácie se získává také pryskyřice, která vytéká z poraněné kůry stromů a slouží k výrobě lepidel, laků a tmelů. Listy a kůra poskytují tříslovinu, dřevo má své specifické využití v nábytkářském průmyslu.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
cz
Pistácie pravá (Pistacia vera)
Pistácie pravá (Pistacia vera)
cz
Pistácie pravá (Pistacia vera)
Pistácie pravá (Pistacia vera)