Jan Kolman: Albízzia "Summer Chocolate", je asi odrůda Albízzie julibrissin.
Odrůdy jakékoliv rostliny či dřeviny se nedají rozmnožit semenem - semeny se vlastnost odrůdy, jako např. barva květů,plnokvětost, tvar n. zbarvení listů, nepřenáší. Je nutno množit vegetativně - řízkováním, očkováním, roubováním nebo tkáňovými kulturami.
Takže buď můžete získat zmíněnou odrůdu přímo u pěstitelů,pokud existuje, nebo se pokusit někde v subtropech ( Řecko, Španělsko, Turecko ), koncem září nebo v říjnu získat semena "obyčejné" Albízzie - i ta je krásná. Možná ve zmíněných zemích lze koupit i odrůdy.

Podle literatury je nutno před výsevem semen opatrně narušit velmi tvrdou slupku semene pilníkem nebo krátkým působením zředěné kyseliny sírové ( H2SO4 ), aby se urychlilo nabobtnání semene. Vysévá se na jaře ve skleníku.
Další informace v článcích o rostlinách
Albizia julibrissin 'Summer Chocolate' ® - kapinice, perská akácie Albizia julibrissin 'Summer Chocolate' ® - kapinice, perská akácie
Velmi pozoruhodným objevem ve šlechtitelském světě se stala tato albízie. Pochází z Japonska, kde byla v roce 1990 vyselektována ze semen běžného zelenolistého druhu v roce 1990. Patentována byla v USA v roce 2003 pod číslem PP 13,822 a považuje se za raritu pro obdivovatele …