Lída Skokanová: Pro Ivetu Krup.: Měla jsem ten asparágus v minulém bydlišti, je to Asparagus officinalis, dostala jsem odkopek od kolegyně, teď ho nemůžu sehnat, moc se neprodává, pak se množí taky semeny, tady je odkaz řekla bych, že je docela citlivý na přelití, jeden rok mi zežloutl, tak jsem ho seřízla a znovu byl pěkný.
Marie Fárová: Skokanko, chřest, který nabízí pan Krulich, mám už hrozně dlouho na zahradě, je vysoký přes 2 m. Ten paní Ireny mi připadá takový huňatější a víc při zemi. Mám takový dojem, že ho mám i na fotce, ale nestačím fotky uklízet a už hůř hledám. sad
iveta krupauerová: Chřest znám, mám ho taky,tohle je přízemní rostlina, je i podobná pokojovému asparágusu, jen tyto venkovní nejsou vůbec na prodejnách a ani na seznamu či google jsem ho nenašla v názvu,chtějí odkopek, ale mám strach, že ho tím zničím, já ho dostala ,jako celou rostlinu ,tak proto žadoním a děkuji za jakýkoliv příspěvek či radu !
Lída Skokanová: Určitě existuje víc kultivarů..já jsem ho měla asi 1m vysoký, prý je nejen s červenýma kuličkama ale i s černými..ale sehnat ho, to je asi umění nebo mně se to nepodařilo !
Další informace v článcích o rostlinách
Asparagus densiflorus 'Sprengeri' - chřest hustokvětý, asparágus (READERS DIGEST VÝBĚR) Asparagus densiflorus 'Sprengeri' - chřest hustokvětý, asparágus
Rostlina s dlouhými stonky s úzkými listovitými útvary (fylokládii), která se nejlépe hodí do závěsného košíku. Drátovité lesklé stonky ozbrojené ostny vyrůstají obloukovitě ze středu rostliny. V létě vykvétá nenápadnými bělorůžovými květy, ze kterých …
Asparagus officinalis 'Gijnlim' - asparágus, chřest Asparagus officinalis 'Gijnlim' - asparágus, chřest
Výška: 100 - 150 cm Květ: bílo-zelený, V., později červené bobule. Rostlina našich babiček, okrasná, léčivá, lahůdková zelenina. Tolik možností využití nabízí tato dlouhověká trvalka …
Asparagus setaceus - asparágus Asparagus setaceus - asparágus
Ačkoli jsou měkké „jehličky“ asparágusu (botanicky označované jako fylokladia) velmi jemné, dokážou vytvořit stín, tlumit světlo a pohlcovat hluk, aniž by rostlina ztrácela cokoli ze své pohádkovosti …
Zahradní centra CS | 16.08. 2010
Asparagus officinalis 'Argenteuil' - chřest lékařský Asparagus officinalis 'Argenteuil' - chřest lékařský
Asparágus, chřest, špargl Výška: 100 - 150 cm Květ: bílo - zelený, V., později červené bobule. Rostlina našich babiček, okrasná, léčivá, lahůdková …
Asparagus officinalis - chřest lékařský Asparagus officinalis - chřest lékařský
Chřest lékařský (Asparagus officinalis) budou znát mnozí z obchodů jako svazky křehkých, vybělených nebo i zelených výhonků. V současné době je k nám chřest dovážen ze zahraničí, ale v minulosti byl chřest naopak vyvážen od nás. Chřest je vytrvalá …
Osiva-semena.cz | 06.12. 2011
Asparagus officinalis - chřest lékařský Asparagus officinalis - chřest lékařský
Čeleď: chřestovité (Asparagaceae) Bylina vytrvalá, dvoudomá, 40-150 cm vysoká. V zemi má silnější kořen. Lodyha přímá, silná, větvená, větve silně odstálé. Listy (pravé) jsou drobné, šupinkovité. Na stonku vyrůstají ve svazečcích fylokladia čárkovitého …
Rostliny na Znojemsku | 11.01. 2017