marsal: Můžete mi prosím někdo poradit co za rostliny by  bylo nejvhodnější na cca. 3m vysokou jižní  mez.
Potřeboval bych vědět, které rostliny by tuto mez byly schopny zpevnit, aby se při deštích nezplavovala půda a pří suchu se nesypala. Díky moc za každou radu. Marsal
janko39: Jedním z kritérií, které ve Vašem případě připadají v úvahu při výběru rostlin,je to, jestli ten svah je na exponovaném místě zahrady - t.j. poblíž domu, cesty ,kde je nutno dbát,aby ten svah také pěkně vypadal. Naproti tomu někde v zákoutí už estetické hledisko může ustoupit a je důležitější funkčnost. Samozřejmě důležitým hlediskem je sklon.
Můžete použít například borovici kleč (Pinus mugo var. pumilio),běžné janovce,nebo jejich odrůdy (Cytisus scoparius), kručinky (Genista),z trvalek nízké astry (Aster dumosus, Aster alpinus), různé druhy pelyňků (Artemisia), rožce(Cerastium), rozrazily (Veronica), hvozdíky (Dianthus), mateřídoušky(Thymus), zvonky (Campanula), řebříčky (Achillea), netřesky(Sempervivum), rozchodníky (Sedum) a mnoho dalších. Nejlíp svah samozřejmě zpevní dřeviny,viz shora jmenované. Navštivte zahradnictví, které se zabývá trvalkami, kde by Vám měli být schopni poradit.
YOS: Minisek, myslíte skalník? Na tuto otázku Vám nejlépe odpoví v zahradnictví, kde si je budete kupovat. Existuje totiž spousta druhů, opadavé, stálezelené, různé velikostí a tvary. Pokud si budete kupovat např. Cotoneaster dammeri- skalník Dammerův, který dosahuje výšky 15cm a šířky asi 70cm, stačí Vám 4 rostlinky na 1m2. Jeho větve po dotyku země snadno zakořeňují. Větší kultivary tohoto skalníku jsou např. 'Major', 20cm vysoký a 2m široký, dále 'Coral Beauty' ten je dokonce 50cm vysoký a 2m široký. U pozornila bych, že skalníci bývají často zdrojem nebezpečné bakteriální spále, spále růžovitých. V případě napadení se musí všechny totálně zlikvidovat, nejlépe spálením.

Všechno jde tak, jak má jít.