Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, prosím Vás o radu, jakou nízkou trvalkou ( nebo vhodným pokryvným mixem) osadit část svahu zahrady, který je otočený na jih, ale částečně stíněný vzrostlejším smrkem. Pro udržovaný trávník je špatně přístupný ( na dolním konci je ukončen zídkou na terase) Bylo by velmi dobré, kdyby její kořeny zpevnily svah, část roku kvetly a nemusely se náročně upravovat smile Děkuji za radu přeji hodně krásných dní Vám i Vašim rostlinkám. HP
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
facebook: Dobrý den, co se týče svahu jako takového a ještě otočeného na jih.....mám dobré zkušenosti s různými druhy plazivých keříků kotoneasteru - skalníků....jednak zpevní svými kořeny svah....a jsou především nenáročné na údržbu a dají se dokonce velice dobře tvarovat. Myslím že porostou do jisté míry i částečně pod větvemy smrku, kde již nic neroste...a pokavaď by jste chtěli nahradit trávník ve svahu který by se ve svahu stejně neudržel tak jedině vhodnými druhy rostlin zvanými šlapáky...nejlépe různými druhy mateřídoušekthymus nebo novozélandskými druhy kotul - cotula squalida atd...jsou to vesměs rostliny které vyžadují slunné a propustné stráně (čím více se po nich šlape tím lépe) a jsou hustější.....jsou skvělou náhražkou trávníků.-navíc nepotřebují prakticky žádnou údržbu....s pozdravem Beňovský D.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Sampac: Já často doporučuji na osázení větších ploch kakosty. Jsou vhodné na svah, protože dost silně koření a udrží zeminu proti sesuvu. Jsou to nezmary, vydrží jak na slunci, tak i v mírném přistínění a krásně kvetou. Doporučuji Geranium x cantabrigiense nebo trochu vyšší Geranium macrorrhizum. Jsou bez konkurence!