Marie Fárová: I já budu čekat na odpověď. Dendrobium mám už 3 nebo 4 roky, ale zatím jsem ho ke květu nedonutila. Přes zimu  jej mám v místnosti okolo 16 st., málo zalévám. V létě je na balkoně, vypadá velmi pěkně, hnojím ho, ale květ nenasadí.
zviratkova: Dendrobium nobile je orchidej, která má ráda změny teplotních podmínek dle ročního období. Od jara do podzimu - období růstu má ráda teplo cca 20-25, v noci mírný pokles. Přezimovat musí v chladnu cca 10-15 sťupňů a musí mít po odkvětu 2 měsíce sucha, hlízy uschnou, zcrkávat se a až poté začnou hlízy nalévat, znovu se začne zalívat a měla by rostlina vykvést. Mohou v období klidu opadat i listy, ale to není na škodu, vyrostou nové. Má ráda letnění, vyhovují jí velké výkyvy deních a nočních teplot, které podporují kvetení. Mimo suchého období se zalévá namáčením, až když je substrát suchý. Jako jiné orchideje nesmí stát ve vodě, přebytečnou vodu je nutné z květníku/podtácku vylít. Hnojení jednou za 14 dní hnojivem na orchideje (opět v době zimního klidu nehnojit). Přesazování jen když je nutné a nejlépe na jaře. Půdu speciální korkovou/kůrovou pro orchideje. Vodu měkkou, nejlépe dešťovou. Rosení v parných dnech.
Další informace v článcích o rostlinách
Dendrobium nobile - stromobytec vznešený (READERS DIGEST VÝBĚR) Dendrobium nobile - stromobytec vznešený
Poloopadavá epifytní orchidej s pahlízami připomínajícími stonek a rovnými listy, které jsou na špičce jakoby prostřižené. Vonné květy vykvétají obvykle po dvou a jsou bílé s růžovým či nafialovělým nádechem a hnědě skvrnitým světležlutým pyskem. Choulostivý …