Horáková: Houpačka je základ každého dětského hřiště. Na trhu jich najdete opravdu velké množství. Většina dodavatelů  má své prvky vyzkoušené a vyrobené dle normy EN 71, která dbá na bezpečné dětské hračky. Volba je vždy na rodičích a jejich rozhodnutí, jestli dají přednost houpačce z kovu nebo dřeva s plastovými doplňky. Kov je samozřejmě nezničitelná záležitost, která vydrží roky. Je však otázkou zda tato vlastnost převýší přirozenou krásu dřevěné houpačky, jejíž životnost je o něco omezena. Dřevo ale  do zahrady patří i když  stárne společně se ní a jejími uživateli.  Jeho vzhled a dobu užití lze vylepšovat a  prodlužovat pravidlelnými nátěry, kterých se může účastnit celá rodina.
Systému zapojení rodiny do tvorby vlastního dětského hřiště využívá např. řada výrobků Jungle gym (www.junglegym.cz) . Jejich nabídka je široká a variabilní. Navíc výrobky jsou pro děti díky barevným doplňkům atraktivní a motivují ke sportovním výkonům. Dřevěné houpačky nabízí i česká společnost VLADEKO (www.vladeko.cz)
Přeji šťastnou ruku při výběru.

Vladimíra Horáková
Další informace v článcích o rostlinách
Houpačky - dětská houpačka Swing (VLADEKO) Houpačky
Při vyslovení slovního spojení dětské hřiště se 90% lidí určitě vybaví obraz rozesmátého dítěte vyletujícího dopředu a zpět vzduchem na prostém prkénku uvázaném pro řetízky nebo lanem na jednoduché kovové konstrukci. Závěsná houpačka totiž patří …
Vladeko spol. s r.o. | 06.02. 2008