janko39: Ulmus pumila by se sice k vytvoření živého plotu použít dal, ale vyžaduje každoroční pravidelné stříhání, jinak se keře rozloží do šířky.Navíc je problematická jeho náchylnost podléhat tracheomykóznímu onemocnění jilmů, zvanému grafióza jilmů ( Ceratocystis ulmi ),proti kterému zatím není spolehlivá ochrana. Je tedy vhodnější zvolit jiný druh dřevin pro živé ploty, ať už stříhané, nebo volně rostoucí. Pro stříhané živé ploty je z listnáčů vhodný např. tavolník Vanhouttův (Spiraea vanhouttei), hlohyně šarlatová (Pyracantha coccinea), z jehličin tis červený ( Taxus baccata Erecta ), tis prostřední (Taxus media Hicksii).
stetinacek:

makaron napsal(a):

Co vy na tuto rostllinu? Je vhodná k založení živého plotu?
Lukas


Ulmus Pumila - Jilm Sibiřský je velmi vhodná rostlina. Jilm Sibiřský je nejvíce odolný jilm proti tzv. grafióze. Mrkněte na fotogalerii živého plotu z Jilmu Sibiřského zde ... zde je slevový kupón na slevu ULMUS7GH ... sleva je myslím 7% - kupón funguje - zkoušel jsem :)

Editoval stetinacek (26.10. 2010 22:36:25)
YOS:

ivanek napsal(a):

Může se Ulmus pěstovat i našich podmínkách venku?


Může, jen je tady nebezpečí napadení podkorním hmyzem kůrovcem jilmovým a následnou smrtící houbou.
Osobně si myslím, že když je půda dobře propustná, stromy netrápí mokro, tak stromy zůstanou snad zdravé.
Zmíněný Ulmus pumila má nádherné listy, určitě bych to riskla na živý plot, pokud vyhovují půdní podmínky. Uděláte-li jámu a nalejete do ní vodu, uvidíte, jak se voda rychle vsakuje. Zůstane-li do druhého dne, nevysazovala bych.


Všechno jde tak, jak má jít.