bala: Přiložím fota venkovního a pokojpvého ibišku,rozdíl je vidět....
cz
Ibišek pokojový květen 2010
Ibišek pokojový květen 2010
cz
Ibišek venkovní květen 2010
Ibišek venkovní květen 2010
cz
Pokojový ibišek květen 2010
Pokojový ibišek květen 2010
cz
Venkovní ibišek květen 2010
Venkovní ibišek květen 2010
myska: Mám 3 roky syrské ibišky 3 kusy a letos mi vůbec neraší. Když jsem odstřihla konec větvičky , vypadá , že to je živé., ale ani náznak lístku. Nevím , co mám dělat. Jsou na jižní straně.     Děkuji za radu  Jana
bala: Ještě počkejte,ibišky zcela jistě vyraší...letošní studený,deštivý rok dává všem rostlinám, zabrat...pokud je dřevo živé,nemusíte se strachovat...bydlíme na jihu a taky teprve raší...ibišky raší později....
myska: Děkuji za podporiu a budu čekat dál. Letos už jsem přišla o skalníky .   

Jana
Další informace v článcích o rostlinách
Ibišek známý i neznámý: Hibiscus rosa sinensis Ibišek známý i neznámý
Při dobré péči – a nepotřebuje jí moc – je ibišek spolehlivá a vděčná květina. A protože se stále objevují nové odrůdy, nehrozí, že by se jeho nápadné květy snad mohly okoukat …
Ibišek syrský - množení samovýsevem Ibišek syrský - množení samovýsevem
Dopěstujte si semenáčky zahradního ibišku Ibišek syrský (Hibiscus syriacus) se na příznivých stanovištích snadno množí samovýsevem. Pokud byste chtěli získat nové keře, porozhlédněte se v nejbližší době po semenáčcích. Najdete je především poblíž mateřské …
Ibišek zahradní - péče v kostce Ibišek zahradní - péče v kostce
Co je důležité při výsadbě? Optimální čas pro výsadbu ibišku nastává v říjnu nebo na jaře do poloviny dubna, kdy keř není olistěn. Půda by měla být dostatečně výživná a ne trvale zamokřená. Do písčitých půd vmíchejte trochu kompostu …
Hibiscus x 'Old Yella' - hybridní ibišek bahenní Hibiscus x 'Old Yella' - hybridní ibišek bahenní
Old Yella je velkokvětý bahenní ibišek smetanově bílé barvy s jemně nažloutlým nádechem, ale v žádném případě se nedá pokládat za žlutý. Květy jsou 20-30 cm široké a uprostřed je zdobí sytě karmínově červené oko. Vykvétají v první polovině prázdnin …
Hibiscus syriacus CHINA CHIFFON® - ibišek syrský Hibiscus syriacus CHINA CHIFFON® - ibišek syrský
Je škoda, že zatím málo zahradníků využívá tyto naprosto mrazuodolné a krásně kvetoucí keře – syrské ibišky. Pochází z východní Asie a v našich podmínkách je pokládáme za nezbytnou součást kvetoucí letní zahrady, neboť dokáží rozsvítit každé aranžmá …
Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní
Luna Blush® patří pravděpodobně k neatraktivnějším bahenním ibiškům z řady Luna®. Má velké, až 20 cm v průměru široké květy, v základu bílé barvy s jemně růžovým přelivem a malým vínově červeným okem uprostřed. Jedná se o kompaktní, hustě rostoucí …