Martina Lhotová: Surfinie - pěstování

Od poloviny února vysít semínka na povrch výsevního substrátu/ lepší je supresivní kvůli škůdcům, lehce zatlačit do substrátu, nezasypávat. do plastových sadbovačů nebo misek s odtokem. Udržovat vlhké rozprašovačem, substrát nesmí vyschnout. Na okno, teplo, přikrýt průhledným krytem s otvory nebo igelit. Přesazují se v okamžiku, kdy vyrostou dva pravé lístky, první jsou děložní. Nejlépe pinzetou, kořínek zkrátit na polovinu a zasadit rostlinky pár cm od sebe. Hodně světla, ale už snížit teplotu, aby se rostlinky moc nevytahovaly. Jakmile jsou větší, rozsadit po jedné a asi dvakrát v průběhu pěstování zaštípnou vršek, aby byly košatější. Zalévat odspodu, do misek, nepřelít. Později přihnojovat kristalon start, ze začátku slabší koncentrace, později asi červen kristalon plod a květ nebo jiné hnojivo na balkonové květiny. Při posledním přesazení do truhlíků nebo květináčů je dobré dát ke kořenům hrst dlouhodobého hnojiva na celou sezonu, substrát na balkonové rostliny nebo přímo na surfinie, já míchám se zahradnickým a trochou domácího kompostu. Ven na jaře po mrazíkách, v závislosti na počasí, postupně přivykat na sluníčko.
cz
Surfinie - pěstování
Surfinie - pěstování
Malenka: Dobrý den, mám 60 cm samozavlažovací truhlík a v něm tři surfinie. Byla jsem týden pryč a jedna surfinie nepřežila vedra a uschla. Máte tip, jak postupovat? Mám místo ní něco zasadit, chytne se to, nebo nechat prostor vedlejší surfinii, zaplní se truhlík? Momentálně vypadá prázdné místo ošklivě.

Děkuji
Další informace v článcích o rostlinách
Surfinie Surfinia - surfinie
Surfínie jsou bohatě se větvící a kvetoucí příbuzné petúnií. Na rozdíl od klasických petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u některých tkzv. samočistících druhů není třeba vyštípávat odumřelé květy, což by v jejich nepřeberném množství bylo …