Ascam: YOS - mám teď Konica Minolta Dimage Z5. Ještě s ním neumím zacházet, ale lepší se to big_smile.
Fotím celkem jednoduše - kytička nebo pohled se mi líbí, tak prostě vezmu foťák a snažím se zaostřit jak nejlépe to jde. Tento foťák má makro - u toho lze přibližovat zoomem (např. krásnoočko je focené zhruba ze tří metrů) a super makro - tam přibližovat nejde, ale není to třeba - fotí od 1 do 10cm od objektu. Samozřejmě ještě jsem (díky absenci návodu) nepronikla do ručního ostření, takže klasicky několikrát namáčknu spoušť. Pokud se mi nechce zaostřit na to, co chci, tak couvnu na vzdálenost, kde zaostří a pomalinku přibližuji.
Editoval Ascam (18.08. 2011 23:25:26)
Ascam: Tak přidám nějakou tu fotku po včerejší bouřce a z dnešního rána - pak už došla baterka, což mě mrzelo, ale nic tak strašného se neděje - jen musíme počkat na dobití. Také už jsem získala návod. Jakmile se dobijeme, hned si ho otevřu a budu se pilně učit big_smile

Zbytek fotek později - musím běžet smile
Editoval Ascam (20.08. 2011 17:16:40)
cz
Čekanka (Cichorium intybus)
Čekanka (Cichorium intybus)
cz
Kakost luční (Geranium pratense)
Kakost luční (Geranium pratense)
cz
Ibišek syrský, plnokvětý (Hibiscus syriacus)
cz
cz
Růže - velkokvětá Golden medal (Rosa)
Růže - velkokvětá Golden medal (Rosa)
cz
Zlatobýl kanadský (Solidago canadensis)
Zlatobýl kanadský (Solidago canadensis)
YOS: Ascam, květinky s kapkami deště a z Vašeho nového fotoaparátu nemají chybu. smile Zajímavá je hlávka jetelu. Stále dokazujeme jak je příroda krásná a co dokáže. Kytičky jste i velice dobře pojmenovala. Jen svízel syřišťový nebude svízel, ale zlatobýl obecný Solidago virgaurea, který je v přírodě stále vzácnější. Děvčata, jak to vidíte vy? Ať nedělám ze sebe chytrou. big_smile Jen chci, aby naše kytičky dostaly to správné jméno a naše fotografie byly důvěryhodné. Děkuji

Všechno jde tak, jak má jít.
Ascam: YOS - teď jste mě tedy zviklala. Lepí se zlatobýl jako svízel? Toto totiž lepí jak přítula. Kdysi mi bylo sděleno, že je to tento svízel - a kupodivu mi název v paměti utkvěl smile. Ale nikdo z naší rodinky není botanikem, takže neručím za správnost vstupní informace big_smile
Marie Fárová: Zdravím vás po třech dnech v Praze, letmo jsem tady skoukla krásné fotky. YOS a Ascam, já myslím, že fotka, kterou Ascam označila jako svízel syřišťový, je starý známý zlatobýl kanadský (Solidago canadensis), který teď kvete velmi hojně. Teď jsem se v Botanické zahradě na zlatobýly taky zaměřila, doufám, že v dohledné době je sem dám.