Ascam: Tak - hned jak jsem přijela ze špitálu, tak jsem se vrhla na pokusy o focení našich ptačích kamarádů. Něco se povedlo, něco méně - ale třeba se budou líbit smile
cz
Zvonek zelený - mládě (Carduelis chloris)
Zvonek zelený - mládě (Carduelis chloris)
cz
Strakapoud velký - krmení (Dendrocopos major)
cz
cz
Strakapoud velký - mládě a samec (Dendrocopos major)
cz
cz
Strakapoud velký - samec (Dendrocopos major)
Strakapoud velký - samec (Dendrocopos major)
cz
Sýkora koňadra - krmení (Parus major)
cz
cz
Sýkora koňadra - mládě (Parus major)
cz
cz
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula)
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula)
cz
Hýl a sýkora
Hýl a sýkora
Ascam: Já tomu moc nevěřím - když jsme tu měli ještě jen chatu, tak jsme přikrmovali jen po dobu pobytu - přes léto. A ptáčči se vesele množí smile. Teď jim alespoň usnadníme odchov. Samozřejmě toho nedáváme metrák jako v zimě - jen hrneček ráno a druhý večer. Ptáčků je tu opravdu hodně, takže to není tak, že by si nemuseli shánět sami - jen si přilepší. Využívají to hlavně početné odchovy - když rodič krmí 4 a více mláďat, tak to nestíhá ani z krmítka big_smile. Dospělí jsou viditelně vyhublí, vypelichaní a unavení, tak jim to určitě pomůže.
Marie Fárová: Ascam, loni měli sousedé pod námi na balkoně krmítko plné pořád a sýkorky létaly vyloženě jen trasu balkon - budka. Dávali jim tam i drobky z rohlíků, které nedávám ani v zimě. Tak to se mi nelíbilo. Teď už u nás nebydlí a sýkorky velice pečlivě obírají jabloně. Bohužel jsem letos u nás neviděla zvonky. Loni vyvedli dvakrát mladé na hnízdě v břečťanu. Dnes jsem četla, že zvonci hromadně umírají na nákazu bičenkou. K přenosu nákazy trichomonózou ptáků dochází především na krmítkách, proto ornitologové důrazně doporučují, aby lidé zpěvné ptáky až do začátku zimy nepřikrmovali. Nositeli nákazy jsou holubi.
Ascam: Tak tady v lese máme jen párek hřivnáčů a ti na krmítko nechodí. Jinak housku dávám - protože jim chutná. Vybírají si - vítězové jsou slunečnice, sádlo a houska. Tedy alespoň u nás. Zrovna mi housku páčí sojče big_smile
Eva N E: Genicka,koukala jsem na tu agamu,ale píší tam,že má pískovou barvu a modré hrdélko , samičky červené skvrny.Všechny tyto agamy jsou poměrně tmavé a nikdy jsem nic modrého nezahlídla.Nejspíš to bude nějaký jiný druh.A když jsme u těch ještěrů,přidám můj poslední úlovek. - A ještě 2 obrázky od moře. Nikde jsem nenašla ,jaký by to mohl být druh kraba.A to druhé taky neznám.Běhalo to po útesech a ve vodě v prohlubních,která zůstala po odlivu.
Acsam,máte krásné fotografie ptáčků.Jinak i já jsem slyšela,že pečivo se jim dávat nemá.
Editoval Eva N E (07.06. 2012 12:40:38)
cz
Chameleon obecný (Chamaeleo chamaeleon)
Chameleon obecný (Chamaeleo chamaeleon)
cz
Mořská svinka asi
Mořská svinka asi
cz
Mořský krab
Mořský krab