facebook: Dotaz PS: Mám doma calatheu roseopictu  a problém u ní je ten, že jí stále osychají kraje listů, popř. jsou žlutě tečkované a celkově ta rostlina pak chátrá. A nevím, co s tím. Vyzkoušel jsem snad už všechno, leč stále beze změny. Máte někdo nějakou radu?

Odpověď MK: Tyhle rostliny mají rády vysokou vzdušnou vlhkost,postavte ji s miskou ještě na jednu misku s kamínkama a do té spodní dejte vodu,bude se kolem rostliny odpařovat,jinak to chce sem tam ostříkat postřikovačem.

Kalatea vyžaduje stinnépolostinné místo s běžnou pokojovou teplotou a vyšší vzdušnou vlhkostí. Neumisťujeme je na jižní ani západní okno - v žádném případě nesmí být vystavena přímému slunečnímu záření. Na příliš tmavém místě nebudou její listy tak výrazně zbarveny jako v polostínu. Je citlivá na průvan a přeschnutí kořenového balu. Půdu je nutné udržovat mírně vlhkou, zalévat odstátou vodou a pravidelně rosit. Od března do srpna je možné slabě přihnojovat. Vyžaduje denní teplotu přes 20 °C, noční by nikdy neměla klesnout pod 16 °C.

Odpověď MF: Postavte ja na misku s kaminky a vodou. A často ji roste. Jo a taky mají rády otírání listů vlhkým hadříkem
Editoval facebook (30.08. 2013 12:03:04)

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Calathea lancifolia  - kalátea Calathea - kalátea
Pokud hledáte rostlinu na polostinné až stinné stanoviště, měli byste to zkusit s kaláteou (Calathea). Tato pokojovka okrasná listem totiž nesnáší slunce; potřebuje však teplo …