Eva N E: Dobry den.Vite nekdo,jak se jmenuje tato drobna muška,a hlavne,jak se ji zbavit?Mam ji v kvetinacich,v hline,presneji receno v kupovane zamine ,nejspis to bude kompostová zamina.Jakmile je vlhka,nebo mokra,okamzite se do ni nastehuji.Jsou li v ni semena,nezbyde z nich vubec nic.Nevim,sezerou li je ty musky nebo jejich larvy.Nic neni videt,jen vylitava spousta musek.Mozna zarou i korinky,protoze nektere koniky,ktere uz rostly,jsou najednou pryc.Co se s tim da delat?A jeste jeden skudce ze zahradky.Tato kobylka vykusuje poupate.Je jedno jaka.Smakuje ji vsechno. Pivonky, růže, tulipány..........Neni nijak vybirava:(
cz
Kobylka skvrnitá (Leptophyes punctatissima)
Kobylka skvrnitá (Leptophyes punctatissima)
cz
Drobná muška v zemině
Drobná muška v zemině
YOS: Mušky budou smutnice. Zatím nezalévejte a položte na hlínu rozkrojený brambor. 7mm dlouhé, bílé larvičky s černou hlavičkou si příjdou na brambůrce pochutnat. Brambory po několika dnech vyměnit. Mušky škodlivé nejsou, ale larvy dokáží rostlinku zničit. Zakoupenou hlínu můžete dát na 2 minuty do mikrovlnky, než budete něco nového sázet.  Kobylka by neměla být tím škůdcem, který Vám pojídá poupata. Většina kobylek pojídá hmyz. Kobylky, které se živí zeleným velké škody nenadělají. Možná máte v dutině některého stromu indickou myš šplhavou. Žere poupata, ovoce a hmyz.

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Docela urcite je to ta kobylka.Uz mockrat jsem ji nachytala inflagranti.Zpocatku jsou male,ale pekne rychle tloustnou.Nekolikrat jsem ji vytahla z poupete pivonky,ktere se otviralo a uvnitr bylo vyzrane.Cetla jsem,ze rostlinami se zivi sarančata.Ale podle tykadel je to kobylka.Ale zase nema tak dlouhe nohy jako ostatni kobylky.Prohlizela jsem obrazky sarančat a kobylek,a jedno sarance take melo dlouha tykadla.A nohy ma saranceci.Mam fotku jednoho sarancete,podle tykadel,krere vypada jak obrneny tank nebo nosorozec.Nikde jsem ho nenasla.Ale ma podobne nohy jak ta kobylka.Jinak dekuji za radu ohledne tech musek.
cz
Saranče (Pamphagidae)
Saranče (Pamphagidae)
YOS: Evi,  to saranče je nechutný. Brrrrr. Vaši fotku kobylky jsem poslala známému a tento znalec ji určil jako Kobylku skvrnitou Leptophyes punctatissima. Je to smůla, ale tyto kobylky se živí jen rostlinnou stravou a opravdu milují kytky. Máte na zahradě černý bez nebo javor? Do těchto měkkých kmenů kladou vajíčka asi 1m nad zemí.  Mají rádi dub, ostružiny, šalvěj, potměchuť. Ráda bych poradila co s nimi, ale nevím.

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Tak jsem mela pravdu. sad Pres vikend jsem jich na tom mem placku sklidila 8 ks. Myslim,ze nic z tech rostlin mi tam neroste. Mam tam wistárii, oleandry, růže, ibišek, datury, cedr,víno, pivoňky, lilie, karafiáty...Nedokazal by ten Vas znalec urcit i tu obrnenou saranci? Fotim i hmyz a delam si mapu fauna a flora Libanonu. Neco uz jsem urcila,ale je to tezke,protoze jsou to jine druhy nez ziji u nas. A dik za jmeno te kobylky.
YOS: Dnes jsem odstraňovala odkvetlé růže a zahlédla jsem nakousané poupata. Na růžovém keři jsem našla zelenou kobylku. Aha, tak ona je ten viník. Koukám dál a vedla růžového květu na jedné větvi cypryšku hrachonosného boulevardu visela taky jedna kobylka. Tak divně ve vzduchu. Utíkala jsem pro foťák, ale fotky nejsou moc kvalitní. Vypadá to, že pavouk napadl kobylku. Jenže ten pavouk s dlouhýma nohama měl nějaké kulaté krátké křídla. hmm Nemohla jsem to přesně rozeznat a myslela si, že fotka vše ukáže, ale bohužel. Myslíte si, že pavouk napadl kobylku, nebo naopak?

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Kobylka křídlatá se svléká (Phaneroptera falcata)
Kobylka křídlatá se svléká (Phaneroptera falcata)
cz
Kobylka křídlatá svléká kůži (Phaneroptera falcata)
Kobylka křídlatá svléká kůži (Phaneroptera falcata)
cz
Růže, poupě poškozené kobylkou (Rosa floribunda)
Růže, poupě poškozené kobylkou (Rosa floribunda)
cz
Kobylka zelená (Tettigonia viridis)
Kobylka zelená (Tettigonia viridis)
YOS: Evi, koník visel ve stromě, takže kolem dokola jen větvičky. Kudlanka to asi nebude, pavouk taky ne, tak co má tak dlouhé a tlusté nohy? Kobylka žrala 'pavouka', ne naopak. Dnes totiž jsem obě kobylky našla a jedné chybí  jedna zadní dlouhá 'noha' Že by se s tím 'pavoukem' poprala big_smile

Všechno jde tak, jak má jít.