Reklama: Zahradní technika - bezpečnost

Poslal(a) 01.03. 2017 08:47:45 (4473 čtenářů)

Jak se říká, zdraví máme pouze jedno, a proto si ho musíme chránit. Důležité je na toto pravidlo myslet i ve chvíli, kdy se pustíte do jakékoliv práce se zahradní technikou. Prevence je jedním ze základních pravidel bezpečnosti práce, které pomáhá předcházet nepříjemným zraněním. Na kolo už si dnes také každý bere přilbu. Husqvarna nabízí široký sortiment ochranných pomůcek pro profesionály i hobby uživatele prověřený mnohaletou praxí.

Zahradní technika - bezpečnost (HUSQVARNA)

Vezmeme to od podlahy. Základem je totiž pevná obuv s protiskluzovou podrážkou a ocelí vyztuženou špičkou. Při práci na zahradě nebo v travnatém terénu to platí dvojnásob. Stejně tak je důležité mít nohy v suchu a pohodlí, a proto u pracovní obuvi jistě oceníte i voděodolnost, kterou nabízí moderní a inovativní textilní materiály. Společnost Husqvarna vyrábí produkty z materiálů splňujících požadované bezpečnostní normy a výrobky jsou testovány v souladu s příslušnými mezinárodními předpisy.

Speciální materiály s tzv. neprořezovou úpravou poskytují bezpečnou ochranu i při práci s motorovou pilou. Jejich konstrukce je založena na několika vrstvách velmi dlouhých vláken, která se v případě kontaktu s roztočeným řetězem pily okamžitě namotají do řetězu a zastaví jej, tím zabrání vážnějšímu zranění. Protipořezovou ochranu tak najdete i u kalhot nebo návleků a pracovních rukavic. Rozhodně už dnes neplatí, že oblečení s touto úpravou je robustní, nemoderní a drahé.

„Při práci se zahradní technikou jako sekání trávy a řezání dřeva nebo zastřihávání živých plotů často odletují malé kousky materiálu nebo kamínky, a tak je důležité chránit si také zrak ochrannými brýlemi. Speciální typy nasadíte i přes dioptrické brýle. Bezpečnou ochranu celého obličeje zajistí ochranný štít z plexiskla nebo pevné síťky, který je spojený se sluchátky nebo je součástí celé přilby a ochrání tak celou hlavu,“ upozorňuje Tomáš Nevečeřal, produktový specialista Husqvarna a dodává: „Zahradní stroje s benzinovým motorem jsou při práci také hlučné. Poškození sluchu hlukem je nevratné a hluk při práci způsobuje únavu, a tak nezapomínejte ani na ochranu uší. Při práci můžete poslouchat i hudbu díky zabudovanému FM rádiu. Nebo můžete zkusit stroje z benzinovým motorem vyměnit za akumulátorové, které působí menší hluk a jsou šetrnější i k životnímu prostředí.“

Investice do kvalitního bezpečnostního vybavení se vyplatí, protože zdraví si nelze koupit. Když pracujete sami, ať už na zahradě nebo v lese, je dobré mít vždy po ruce také mobilní telefon pro přivolání pomoci, a lékárničku se základním vybavením pro první pomoci. Poskytnout základní první pomoc podle svých schopností a sil by měl zvládnout každý z nás. Značka Husqvarna nabízí široký sortiment ochranného oblečení vhodného pro různé druhy prací - řada Technical je určena k profesionálnímu použití, řada Functional je vhodná pro práci v náročném prostředí a řada Classic je ideální volbou pro každého uživatele zahradních. Husqvarna myslí na bezpečnost svých zákazníků.
Ochranné pracovní pomůcky Husqvrana
Ochranná přilba pro práci v lese Functional
Přilba Functional je vybavena mnoha funkcemi, které umožňují přizpůsobit ji individuálním požadavkům. Nabízí komfort a optimální ergonomii pro každodenní práci v lese. Má 6-bodovou textilní náhlavní vložku pro maximální komfort a snížení přítlaku na hlavu. Ochranný štít UltraVision díky malé redukci světla umožňuje jasnější průhled. Chrániče sluchu vynikají optimální ergonomií pro dlouhodobé používání.

Rukavice Technical s protiořezovou ochranou
Rukavice Technical s protipořezovou ochranou 20 m/s mají dlaňovou část z kozinky a kombinovanou hřbetní část z materiálů žerzej a vrstveného Spandexu, podlepeného pěnovým materiálem. Kozinka má dobrou odolnost vůči vlhkosti, protože obsahuje přírodní tuk, a je proto vhodná pro náročné používání. Švy kopírují tvar ruky, takže rukavice mají krátký a přiléhající střih a umožňují dobrou pohyblivost. Dvojité prošití na palci pro větší pevnost.
Kalhoty do pasu Classic
Kvalitní kalhoty moderního střihu, hladké, s reflexním logem Husqvarna. Elastický pas, 2 přední kapsy, 1 zadní kapsa a ventilační zipy v zadní části nohavic. Kapsa pro skládací metr. Ochrana proti proříznutí třída 1 (20m/s).
Bunda Classic pro práci v lese
Má čistý a moderní design s kvalitně zpracovanými detaily, jako je natištěné, velké, reflexivní logo. Knoflíky na konci rukávů pro stažení, jasně oranžová barva materiálu v horních partiích zajišťuje výbornou viditelnost. Kapsa na hrudi na zip a dvě boční kapsy.

Zahradní technika - bezpečnost (HUSQVARNA)

Husqvarna Česko s.r.o. www.husqvarna.cz

Články: zahradní technika

31.05. 2018
3.03 kB čtenářů
Zahradní technika - výběr
19.02. 2017
4.51 kB čtenářů
Zahradní technika - příprava na sezónu
04.10. 2010
14.25 kB čtenářů
Zahradní technika - všechno uklizeno s drtičem a řetězovou pilou
Diskusní fórum / Zahradní technika
14.12. 2015
3.64 kB čtenářů
Osvětlení zahrady
16.08. 2015
3.71 kB čtenářů
Zahradny traktor
23.07. 2015
4.26 kB čtenářů
Jaký svářecí invertor do dílny
11.06. 2014
35.59 kB čtenářů
Cepový mulčovač
09.06. 2014
7.17 kB čtenářů
Sekačka ART26Li - nefunkční akumulátory
03.06. 2014
91.22 kB čtenářů
Akumulátorová sekačka
17.05. 2013
67.07 kB čtenářů
Zahradní technika
06.02. 2013
32.02 kB čtenářů
Drtiče - jaký typ
26.01. 2011
11.38 kB čtenářů
Sekačka Akita
10.06. 2010
10.35 kB čtenářů
Robotické sekačky
02.06. 2010
14.94 kB čtenářů
Rotavátor - srovnání plochy pozemku