Rostliny: Butia capitata - butie hlavatá

Poslal(a) 06.04. 2008 10:39:37 (32108 čtenářů)

Synonyma: Cocos capitata, Syagrus capitata, Butia bonnettii
Butie hlavatá patří rovněž mezi venkovní mrazuvzdorné palmy určené především pro přímou výsadbu. Není však vzácností její pěstování v přenosných nádobách. Je to velice dominantní palma, nepřehlédnutelná, okamžitě dodá jakémukoli prostředí elegantní vzhled. Její modrozelené listy na obloukovitě prohnutých řapících působí velice atraktivně.

Butia capitata - butie hlavatá (SVĚT PALEM)

Listy jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům, elasticitu řapíků lze přirovnat k větvím běžných stromů. Má nízký, mohutný kmen, roste poměrně pomalu. K podpoření růstu a krásy vyžaduje plně osluněné stanoviště.

Umístění:
plně osluněné stanoviště

Nároky na půdu:
vyžaduje dobrou drenáž, jednotná zemina nebo zahradní zemina s pískem

Zálivka:
v létě hojně, v zimě u volně vysazených 1x měsíčně (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u pěstovaných v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal

Hnojení:
duben – srpen týdně. Hnojením minerálními hnojivy doplníte absenci živin téměř okamžitě, použití organických hnojiv se projeví na rostlině nejdříve za 2-3 týdny. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale i mrazuodolnost (pozor na přehnojování, docílíte tím zchoulostivění rostliny).

Zazimování:
mrazuvzdornost je krátkodobě až –15 °C, místo nasazení listů musí být chráněno před zimními srážkami.

Butia capitata - butie hlavatá (SVĚT PALEM)

Butia capitata - butie hlavatá (SVĚT PALEM)

Lenka Ceypová
Svět palem
www.svetpalem.cz

Články: butia capitata

08.02. 2009
19.34 kB čtenářů
Butia capitata - butie hlavatá