Reklama: Zeleň ve městě

Poslal(a) 20.03. 2017 17:24:02 (4345 čtenářů)

Zeleň ve městě (GARDENA)

Bydlet ve městě a mít vlastní zahrádku není protiklad. Naopak, jde o trend na vzestupu. K vytvoření městské zahrady nepotřebujete hektar, stačí jen efektivně využít všechen dostupný prostor, který se vám nabízí, ať už je to okenní parapet, balkon nebo společný dvorek. Komunitní zahrady barví šedou tvář měst na zelenou a stávají se místem pro sousedská setkání.

Zeleň ve městě

I malý prostor můžete proměnit v přehlednou zahradu. Na balkonech využijte klasické květináče nebo zavěste nádoby na stěny či je pusťte ze stropu dolů. Využijte stohovatelné květníky. Vytvořte si zelenou stěnu pomocí kapsářů na rostliny. V dřevěných bednách vyložených folií vytvořte záhonky se zeleninou, nebo vysaďte keříkový angrešt a rybíz. V malou zahradu můžete proměnit třeba starou dřevěnou paletu nebo různé vyřazené nádobí, originálně navázané PET lahve či přírodní bambusové roury. Pokud se prostoru opravdu nedostává,  minizahrádku můžete vytvořit v podélném květináči na parapetu okna.

Vyžeňte zeleň do výšky!
Ve městech bývá na vše méně místa, což se v případě zeleně dá elegantně vyřešit tzv. vertikální zahradou. Díky nim se šedivé stěny dvorků zazelenají a vy na minimálním prostoru vysadíte maximum rostlin. S konceptem vertikálních zahrad a zelených stěn přišel v roce 1991 francouzský botanik a designér Patric Blanc. Nezabírají cennou plochu, čístí a zvlhčují vzduch a zachycují prach. Kromě toho, že zeleň působí esteticky, pozitivně ovlivňují i osobní pohodu lidí. Svislé zahrady jsou ideální pro pěstování bylin, jahodníků, salátů či ozdobných rostlin. Práci vám usnadní, když zelenou stěnou vybavíte automatickým závlahovým systémem. Odpadne vám tak starost s pravidelným zaléváním a vy už jen dodáte rostlinkám ostatní péči.

Zahradničení sbližuje a proměňuje prostor
Ze zahradničení ve městech se pomalu ale jistě stává i společenská záležitost. Vznikají další a další komunitní zahrady, které díky úsilí nadšenců mění zanedbané městské kouty nebo dvorkyoázy zeleně. Můžete třeba zkusit postavit vyvýšené záhony z různých materiálů, u kterých nebudete muset tolik ohýbat záda. Pozitivní vliv na zdraví nepřichází pouze z vypěstovaných plodů, ale i z relaxace a odpočinku v zeleni. Na zahradě navíc nepěstujete jen květiny, bylinky nebo zeleninu, ale i sousedské vztahy.

GARDENA městské zahradničení
Balkonový box – praktický pomocník a kompaktní skladování drobného nářadí
Balkonový box, který má hezký tvar a je vždy připravený k použití, nabízí 4 nejdůležitější typy nářadí – květinovou lopatku a hrábě, zahradní nůžky a smetáček. Při skladování nezabere mnoho místa. Praktický box k tomu nabízí ještě dostatek místa pro skladování dalšího příslušenství jako jsou např. rukavice nebo vázací drát a boduje tak mnohostranným využitím. Dokonce můžete použít víko jako lopatku – je to opravdu chytře vymyšlené! A na letáčku najdete i ta nejdůležitější doporučení pro balkonové zahrádkaře.

Hadice pro balkony a terasy 7,5 m
Praktická hadice na zalévání balkonu či terasy. Dodávána včetně konzoly pro snadné a úsporné skladování a s Original GARDENA systémovými díly a postřikovačem.

Box na hadici pro balkony a terasy 10 m
Tento box na hadici pro městské zahradničení nabízí kompletní výrobek k zavlažování nebo čištění teras: součástí je 10 m hadice, která je navíc vybavena 1,5 m dlouhou přípojnou hadicí a Original GARDENA systémovými díly, díky kterým je připravena k okamžitému použití. Box umožňuje její úsporné skladování i přenášení.

Sada drobného nářadí s konví
Tato sada obsahuje nezbytné minimum, se kterým si pro začátek vystačíte na balkonové zahrádce. Součástí je multifunkční plastová nádoba, kterou využijete buď pro zálivku nebo pro práci se zeminou, malá květinová lopatka, zahradní nůžky a pracovní rukavice.

Sada drobného nářadí
Tato sada nabízí základní sortiment drobného nářadí GARDENA. Obsahuje lopatku, vyrývač kořínků, zahradní nůžky a rukavice. Skvělý poměr cena/výkon.

Automatické zavlažování květinových truhlíků automaticky zavlažuje až šest metrů truhlíků na květiny. S pomocí vestavěného časovače s 13 pevnými programy lze snadno zavlažovat i ve vaší nepřítomnosti. Možné připojit na vodovodní kohoutek nebo zavlažovat z nádrže na vodu. Sadu lze rozšířit. V sadě je transformátor s otočným spínačem pro výběr zavlažovacího programu, nízkonapěťové čerpadlo 14 V s filtrem na nečistoty, 25 řadových kapačů (2 l/h) s koncovou krytkou a čisticí jehlou, 10 m přívodního potrubí 4,6 mm (3/16") a 15 držáků na trubky.

GARDENA Zavlažování o dovolené
Až pro 36 hrnkových rostlin. Zavlažování se aktivuje denně na 1 minutu pomocí transformátoru s integrovaným časovým spínačem. Obsah: transformátor s časovým spínačem, čerpadlo s filtrem na nečistoty, 3 rozdělovače kapek na 12 výstupů, 9 m rozdělovací hadice, 30 m kapací hadice, 36 držáků hadice, 18 uzavíracích čepiček a 9 l zásobník.

Zeleň ve městě: sada drobného nářadí (GARDENA)

www.gardena.cz
Husqvarna Česko s.r.o. www.husqvarna.cz

Články: zeleň městě

03.10. 2006
28.37 kB čtenářů
Zahradní úpravy parkánových teras v Moravském Krumlově - projektový záměr
21.03. 2008
149.52 kB čtenářů
Pergoly - rozdělení pergol podle způsobů užití (2)
Diskusní fórum / Ostatní
09.04. 2018
1.42 kB čtenářů
Zalévání na jaře v zimní zahradě
17.03. 2017
2.92 kB čtenářů
Košíčky na cibuloviny
27.03. 2016
11.32 kB čtenářů
Mulčování
09.03. 2015
20.89 kB čtenářů
Lalokonosci - jak se jich zbavit
23.02. 2015
6.83 kB čtenářů
Živá stěna
29.05. 2014
19.42 kB čtenářů
Hlístice - prodejci
12.08. 2013
7.18 kB čtenářů
Psi na zahradě
29.06. 2013
13.88 kB čtenářů
Netkaná textilie - ochrana proti škůdcům
30.07. 2012
13.80 kB čtenářů
Vyvýšený vrbový záhon u stromu
12.11. 2011
22.51 kB čtenářů
Šikovné nápady do zahrady
09.11. 2011
9.19 kB čtenářů
Zimní ochrana rostlin - výběr materiálu