| Téma / Fórum | |||
|---|---|---|---|
Založení trávníkuYOS napsal(a):Plně Vás chápu, ale zahubit 'už zárodky', znamená, že se zahubíte i Vy. Mějte trpělivost a nechte 1-2 týdny plevel vzejít. Co vydáváte, vrátí se Vám zpět - to je zákon vesmíru. Zkuste se chovat k přírodě tak, jak se chováte sám k sobě a vaším bližním. Známý mi mezitím doporučil SENCOR 70 WG, který je… | |||
Živé ploty - vhodné rostliny na živý plotDobrý den Yos, mám některé též na nechráněných místech a když namrznou, stříhám je až u země a vždy obrazí. Zvlášt náchylný je bílý a hodně tmavě fialový. Některé právě podle toho, jak je potřebuji veliké stříhám razantně na jaře kousek nad zemí, některé tak v půl metru, ale mám i takové, že je nestříhám… | |||
Zimostráz - oranžová barva listůMám stejný názor, jako YOS - ty buxusy už odešly definitivně. Na zmrznutí to nevypadá - spíše přílišné mokro. | |||
MravenciYOS,děkuji za radu,hned zítra to zkusím s tím octem.Nevím,kde se tady vzaly,ale zahrada byla několik let zanedbaná a neudržovaná,všude staré stromy,křoví a plevele s trávou po pás.Na podzim jsem to začala dělat a na jaře už bylo doděláno,jen to odnesli moje záda a následně nedávná operace.Ale mravenci tady byli dříve než… | |||
Soutěž o 3 knihy Květinové dekoraceKnihu Květinové dekorace za aktivitu v našem diskusním fóru získávají tito uživatelé: YOS https://www.garten.cz/forum/up/cz/11296/ bala https://www.garten.cz/forum/up/cz/10674/ houba https://www.garten.cz/forum/up/cz/1475/ | |||
ArtyčokPřicházím sice s příspěvkem dost pozdě, ale vyhledal jsem v několika knihách informace o kuchyňské přípravě artyčoků. Používají se poupata, která, jak píše YOS, musejí být zcela uzavřená, listeny nesmějí odstávat - takové poupě je již před rozkvětem a květní lůžko úboru bývá už tvrdé - k jídlu se užívá… | |||
|
| |||
Soutěž o 3 předplatné časopisu Naše krásná zahrada - 1/2011Soutěž o předplatné časopisu Naše krásná zahrada byla 13. 2. 2011 ukončena. Předplatné získávají: Marvella https://www.garten.cz/forum/up/cz/11164/ kmotr1 https://www.garten.cz/forum/up/cz/10543/ YOS https://www.garten.cz/forum/up/cz/11296/ Výhercům gratulujeme! | |||
Svatojánský chléb, Karob, Rohovník obecný - pěstováníSvatojánský chléb, Karob, Rohovník obecný - pěstování Ahoj forum, Ze subtropického stromu Ceratonia siliqua, české názvy jsou Svatojánský chléb, Karob nebo Rohovník obecný mám několik lusek dovezených z jižní Francie asi před 3 lety. Vím, že lusky i semena jsou jedlé a dokonce zdravé. Dnes při úklidu jsem na ně narazila… | |||
Begonie korálováPro YOS. Rostliny patří dceři, jenom je již několik let opatruji. S rostlinami někdy experimentuju, ne vždy dodržuju podmínky, které jsou pro ně nejvhodnější, například jsem je přesazovala tak říkajíc na poslední chvíli na podzim, nikoliv na jaře. Půdu jsem použila pro pokojové rostliny. Tyto begonie jsem měla přes léto… | |||
Rez hrušňováU mě se to týká jalovců poléhavých, ale jaký je to druh nevím, některé jsou i stříbrné, jak popisujete YOS výše. Ano, změna je život, ale mám veliké plochy(i 200 m2), a některé jsou osázené už 80 let, tak to není jen změna, ale hlavně pěkná dřina! Je ale pravda, že osazuji něčím úplně jiným a hrozně mě to baví… | |||
Soutěž o 3 knihy CibulovinyYOS děkuji, to je od Vás velmi milé. Samozřejmě knihu ráda přijmu. Jenom mě mrzí, že teď jaksi nemám čas na příspěvky. Pořídila jsem si ale foťák a tak se budu snažit také co nejvíce přispívat. Ještě jednou velmi děkuji. Udělalo mi to opravdu radost.:) | |||
KompostKrumpold, když kliknete na moje jméno YOS ve světlé kolonce (pod YOS jsou hvězdičky), objeví se Vám tam můj email. | |||
|
| |||
Samozavlažovací truhlíkyYOS, nemám 12 knotů, ale 12 kelímků, pod ty malé truhlíky, aby byly vyvýšené, je potřeba 12 kelímků od pom.másla....je vlastně jedno, co pod ně dáte, ale nesmí "sedět" na dně toho velkého truhlíku, do kterého lejete vodu...pokud byste je nedala výš, byly by na dně a vody byste tam nedala více a navíc zemina by byla přemokřena,… | |||
Orchideje - zbytek kvetoucích orchidejí 19.2.2011Yos, děkuji, jsou to orchideje, které jsem zachránila před třemi lety, jelikož jsem je pozdě schovala domů, tak trošku stonaly....ale teď se zotavily a snad už budou růst jen do krásy...měla jsem 15 phalek, ale zůstala mi tak polovina, ještě mám cambrie a miltonky...mám ráda orchideje pro jejich nádherné, dlouhodobé květenství...na… | |||
Orchideje - pěstováníYOS, když mi v roce 2008 kamarádka přinesla k narozeninám první, netušila jsem, že do toho tak spadnu. Teď už od nikoho řezané kytky nedostávám, jen phaly. Kamarádky zhruba ví, jaké mám a tak mám stejné barvy asi jen dvě. Doma mi řeknou, ať si ji koupím sama a pak mi ji dají. Mám je na třech místech - kvetoucí, připravené… | |||
Stěhování zahrádkyYOS ani já nemám čtyřku, moje životní číslo je pět. | |||
VÝZVA na ochranu včeličekYOS, na krtečka, který mimochodem, je roztomilým tvorečkem, na jehož pohádách vyrůstaly naše děti od malinka, byla to totiž jejích nejoblíbenější postavička z pohádek, jsem již nastražila snad všechny pasti a dokonce i mech.past, kterou však obezřetně obejde, uličnki jeden, a to tam jistě není sám, je tam snad celá rodinka....dala… | |||
Luční květyYOS,dekuji.Ja uz jsem neco nasla.Na tom Modrenci se shodneme.Ale tu Krucinku jsem nasla take,ale pod jinym jmenem.Ja nasla Calicotome villosa, Ostnatý Broom,tomu Vasemu rikaji Francouzsky Broom.Vypada to uplne stejne,rozdil je podle mne jen v tom,ze jeden druh ma trny a druhy ne.Ten muj je ma, Kručinka asi ne.Tu robustni rostlinu jsem nikde nenasla,i… | |||
|
| |||
Vodní nebo bahenní rostlinaBílé květy patří některému z druhů lakušníku - Batrachium, ale vypadá to, že tam jsou dva druhy rostlin. Ty větší listy nepatří lakušníku. Lakušníky mají dva tvary listů - jedny ploché, ledvinité, lesklé na hladině, druhé ponořené, nitkovité, nebo třásňovité. Právě listy lakušníku jsou druhou, převládající… | |||
Muškáty - přezimováníYOS, to jste mě rozesmála. To opravdu není. V dílně není zdaleka místo na všechny truhlíky, které mám přes léto osázené a tak tam jdou jen ty muškáty, které chci uchovat a na jaře nařízkovat. Hodně truhlíků mám ale surfinie a jednoduché převislé pelargonie a ty mám každý rok nové sazenice. | |||
Soutěž o 3 knihy Velká kniha o bylinkáchSoutěž o knížku Velká kniha o bylinkách byla 19. 6. 2011 ukončena. Tentokrát jsme měli těžký výběr. Aktivních uživatelů, kteří by si knížku určitě zasloužili bylo více. Určitě by si ji zasloužila Jitula, Eva N E, Marvela, Ascam, Jituška... Nakonec jsme ocenili uživatele YOS a wochozsky za odborné rady a paní Marii Fárovou… | |||